Головне меню
Податкове ПРАВО

Оптимізація оподаткування із залученням ФОП

22 ЛЮТОГО 2021 РІК
Податкова оптимізація — зменшення розміру податкового зобов'язання шляхом ціленаправлених правомірних дій платника податку, що включають в себе повне використання всіх наданих законодавством пільг, податкових звільнень та інших законних переваг.

Податкова оптимізація проявляється у виборі платником податків найвигідніших правових форм здійснення діяльності з метою обчислення оптимальної суми податків в конкретних умовах господарювання згідно з діючим законодавством.

Використання ФОП для оптимізації податків зокрема пов’язується з невеликими ставкам єдиного податку. Для 1 групи – до 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, для 2 групи – до 20% розміру мінімальної заробітної плати, для 3 групи - 3% - платники ПДВ та - 5% - неплатники ПДВ.
Також з 01.01.2021 року було збільшено річний обсяг доходів єдинників:
І група – 1002000 грн;
ІІ група – 5004000 грн;
ІІІ група – 7002000 грн.

Значною перевагою є легкість в отриманні прибутку готівкою, адже всі кошти, які надходять на рахунок ФОП, можна витрачати на власний розсуд, і не потрібно за них звітувати. Головне — своєчасно оплачувати податки та подавати звітність.
Важливим також те, що для ФОПа-єдиноподатника отримання дивідендів проходить повз «підприємницький» облік. Дивіденди — це пасивні доходи, які не включаються до «єдиноподаткового» доходу підприємця на спрощеній системі. Такі доходи у фіз. особи — отримувача дивідендів буде уключено до «цивільного» доходу і оподатковано за «цивільними» правилами. Тобто з таких дивідендів буде утримано ПДФО і військовий збір податковим агентом — платником дивідендів. Крім того, виплата дивідендів не є базою для нарахування ЄСВ.

Однак при використанні ФОП є й свої недоліки, наприклад це пов’язується з тим, ФОП відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, одночасно ФОП, який перебуває у шлюбі, відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм особистим майном і часткою у праві спільної сумісної власності подружжя, яка належатиме їй при поділі цього майна.
Адвокат, співзасновник "ЮК"АЛЬФА-ОКС", автор статті на тему: "Поворотна фінансова допомога" 27.11.2020 рік
Євгеній Трикашний
Юрисконсульт "ЮК"АЛЬФА-ОКС"
автор статті, 22.02.21
Окрім цього, згідно податкового законодавства, фізична особа-підприємець на другій групі може надавати послуги населенню, а також юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, що перебувають на єдиному податку, таким чином продавати товари та надавати послуги юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, які перебувають на загальній системі оподаткування ФОПу забороняється.

Також існують види діяльності використання яких заборонено для ФОП, зокрема фін. послуги, організація телебачення і радіомовлення, операції з металобрухтом, організація загальної, середньої та вищої освіти, будівництво та експлуатація автодоріг.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda