Головне меню
ПОДАТКОВЕ ПРАВО

Методо податкової оптимізації

ФОП

22 БЕРЕЗНЯ 2021 РІК
Оптимізація оподаткування фізичної особи-підприємця не є чимось незаконним. Така оптимізація має на меті використання найбільш ефективних систем та договірних схем з метою збільшення грошових коштів та мінімізації податкових платежів.
До методів оптимізації можна віднести:
1. Метод заміни відносин;
2. Метод поділу відносин;
3. Метод делегування податків підприємцю-сателіту;
4. Метод відстрочки податкового платежу;
5. Метод наявності різних систем оподаткувань;
6. Метод використання облікової політики.

Метод заміни відносин.
Цей метод полягає у:
- заміни операції з жорсткішим оподаткуванням на іншу операцію пільгового порядку оподаткування;
- досягнення мети, що існувала до заміни операції або досягнення максимально близькою до неї мети. Наприклад: заміна операції безкоштовної передачі (дарування) товарів одним підприємцем іншому операцією поставки за ціною 5 грн.

Метод поділу відносин.
Цей метод полягає в тому, що замінюється певна частина операції або одна господарська операція замінюється на декілька інших, наприклад для зменшення ПДФО, договір підряду з фізичною особою на виконання робіт з матеріалів підрядника замінюється на два договори, а саме на договір про надання послуг та договір купівлі-продажу матеріалів.

Олександр Ліпич, старший юрист АЛЬФА-ОКС
Олександр Ліпич
Старший юрист, автор статті. 22.03.2021 рік
Метод відстрочки податкового платежу.
Цей метод полягає в тому, що дозволяє перенести момент виникнення об´єкта оподаткування на наступні податкові періоди. Як приклад, можна взяти використання договору комісії із залученням посередника замість укладання договору поставки, що дозволяє відстрочити момент збільшення бази оподаткування підприємця на загальній системі оподаткування.

Метод наявності різних систем оподаткувань.
Метод передбачає наявність в одній бізнес-структурі підприємця та юридичну особу або інших підприємців на різних системах оподаткування.

Метод використання облікової політики.
Базується на взаємозалежності податкового та бухгалтерського обліку і полягає в тому, що за допомогою зміни в облікової політики можуть бути змінені розміри податкових баз. Цей метод актуальний для підприємців, які працюють на загальній системі оподаткування.

Таким чином, для досягнення конкурентної переваги, ФОП-ам необхідно застосовувати не окремі методи податкової оптимізації, а гармонійне їх поєднання, що дасть змогу максимально повно використати усі законні способи оптимізації оподаткування.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda