Головне меню
сУДОВИЙ ПРОЦЕС

Податкові перевірки

3 вересня 2021
Податкові перевірки – інколи після їх проведення закриваються підприємства, а у власників, керівників та бухгалтерії опускаються руки.
Разом з тим, вважаємо, що навіть у складних ситуаціях не варто опускати руки, і ділимося з Вами нещодавнім успіхом у судовому спорі з податковою.
Отже, у нашого клієнта виникла доволі складна ситуація за результатами планової податкової перевірки його діяльності. Основні аспекти, які викликали невдоволення податкової:
- Біля двадцяти контрагентів з підозрою на фіктивність. На думку податкової – відсутні основні засоби та трудові ресурси, щоб надавати послуги нашому клієнту;
- У контрагентів відсутні ліцензії на здійснення діяльності, за якою надавалися послуги;
- Контрагенти не подавали звітність та не сплачували податку в повному обсязі;
- Проти частини контрагентів порушені кримінальні провадження за підозрою у фіктивній діяльності;
- Частина контрагентів змінила власника та директора, при цьому таким власником стала одна й та ж сама особа-нерезидент.
- Один з нових директорів контрагентів, призначений на посаду вже після співпраці з нашим клієнтом – перебуває у розшуку.
- Більшість оплат наш клієнт проводим не контрагентам напряму, а іншим юридичним особам , на підставі договорів переуступки права вимоги.
За результатами перевірки нарахованих податкових зобов’язань та штрафних санкцій на суму близько чотирьох мільйонів гривень.
Олександр Ліпич, старший юрист АЛЬФА-ОКС
Андрій Кацалап
Директор
"ЮК"АЛЬФА-ОКС"
автор статті.
3 вересня 2021 рік
Здавалося б, ситуація критична. Однак, нам вдалося переконати суд у правомірності дій клієнта, та успішно виграти суд першої та апеляційної інстанції. Ділимося з вами основними тезами позитивного судового рішення:

1. Ми не відповідаємо за помилки своїх контрагентів. «…наявність порушень податкового законодавства зі сторони контрагентів (несплата податків, притягнення до відповідальності) не може бути безумовною підставою для визначення податкових зобов'язань позивачу, оскільки позивач не може нести відповідальність за порушення податкового законодавства своїми контрагентами. Жодна норма законодавства не вимагає від платника податків контролювати сплату своїм контрагентом до бюджету податків та ведення ним бухгалтерського та податкового обліку. Контроль за дотриманням платниками податків податкового законодавства та своєчасну сплату ними податків здійснює податкова служба.»

2. Належним чином оформлених первинних документів достатньо для підтвердження реальності операцій. «надані позивачем договори, акти здачі-приймання робіт (надання послуг), оформлені з дотриманням вимог бухгалтерського обліку та податкового законодавства, містять необхідні для цілей оподаткування відомості про зміст та обсяг господарських операцій. Апелянтом не наведено переконливих доводів, що ґрунтуються на об'єктивній інформації та спростовують факти господарської діяльності, засвідчені вказаними документами, а також не надано будь-яких доказів на підтвердження того, що відомості, які містяться в цих документах, є неповними, недостовірними та/або суперечливими.»

3. Відсутність трудових ресурсів та основних засобів у контрагентів податкова має довести. «Надаючи оцінку посиланням відповідача на відсутність у контрагентів позивача трудових та виробничих ресурсів, необхідних для здійснення задокументованих господарських операцій, колегія суддів зазначає, що доводи контролюючого органу про відсутність матеріально-технічних ресурсів у контрагента позивача як на підставу неможливості фактичного здійснення вказаних господарських операцій не підтверджені жодними доказами, а зводиться лише до констатації вказаних фактів у акті перевірки.»

4. Відсутність ланцюга придбаних товарів та послуг – не впливає на реальність операцій. «колегія суддів зазначає, що доводи податкового органу щодо неможливості встановлення походження товару у ланцюгах постачання, не можуть бути покладені у провину позивачу та бути достатніми підставами для висновку про непідтвердженість тієї чи іншої господарської операції. При цьому, позивач не наділений правом вимагати від контрагента документи, що підтверджують факт придбання останнім товару, тим більше до інших контрагентів у ланцюгу постачання, на яких відповідач вказує про підміну номенклатури товару. Таким чином, відносини між учасниками попередніх ланцюгів постачань товарів та послуг не мають безпосереднього впливу на дослідження факту реальності господарських операцій, вчинених між замовником та його безпосередніми контрагентами. Жодна норма законодавства не встановлює обов'язку покупця бути обізнаним про джерело походження товару та обов'язку з контролю за дотриманням попередніми контрагентами постачальника правил оподаткування».

5. Наявність порушених кримінальних проваджень – не свідчить про нереальність господарських операцій. «Внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей по кримінальному провадженню не спростовує фактичного здійснення операцій між позивачем та його контрагентами, адже наявність досудового розслідування не дає підстав для автоматичного висновку про нереальність господарських операцій, внаслідок чого є нагальна необхідність перевіряти доведеність кожного податкового правопорушення і здійснювати комплексне дослідження усіх складових господарських операцій, з врахуванням обставин».

Детально висновки розписано у Постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.08.2021 року по справі N 320/6538/19
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda