Головне меню
Податкове ПРАВО

Процедура оскарження
ППР

14 СІЧНЯ 2021 РІК
Право оскарження ППР надане платнику Податковим кодексом України, так оскаржити ППР можливо в адміністративному та судовому порядку.


Адміністративне оскарження, вважається досудовим порядком вирішення спору, яке полягає у зверненні доконтролюючого органу вищого рівня зі скаргою про перегляд протиправного рішення.Скарга подається протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання ППР. При цьому, обов’язок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом, або будь-яке його рішення є правомірним, покладається саме на контролюючий орган.

Обов’язковими вимогами до змісту скарги є:
  • реквізити господарюючого суб'єкта та органу, яким було прийнято рішення;
  • підстави оскарження, обставини, які помилково встановлені органом;
  • нормативне обґрунтування;
  • суть вимог та клопотань;
  • документи, що підтверджують доводи скаржника;
  • відомості, чи було оскаржено податкове рішення до іншого органу або до суду;
  • адреса, на яку органом має бути направлено прийняте рішення;

Обов’язково з поданням скарги контролюючому органу вищого рівня, необхідно письмово повідомити про це контролюючий орган, рішення якого оскаржується. За розглядом скарги, контролюючий орган, зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його скаржнику протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги.

Якщо рішення не надсилається протягом 20-денного строку (або строку, продовженого за рішенням керівника контролюючого органу), скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначених строків.

Скарга вважається також задоволеною, якщо рішення про продовження строків її розгляду не було надіслано скаржнику до закінчення 20-денного строку, визначеного для її розгляду.
Адвокат, співзасновник "ЮК"АЛЬФА-ОКС", автор статті на тему: "Поворотна фінансова допомога" 27.11.2020 рік
Євгеній Трикашний
Юрисконсульт "ЮК"АЛЬФА-ОКС"
автор статті, 14.01.21
Подана скарга, зупиняє виконання грошових зобов'язань визначених у ППР, на строк від дня подання такої скарги до дня закінчення процедури оскарження. Протягом зазначеного строку сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою, а тому не підлягає сплаті. День закінчення адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.
Оскарження ППР у судовому порядку відбувається в окружному адміністративному суді за місцезнаходженням платника податків чи податкового органу. Термін протягом якого надається право подати позов становить 1095 днів. Однак, якщо до подання позову проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків також має право оскаржити в суді ППР протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження.

При цьому, оскільки термін сплати суми податкового зобов’язання після закінчення адміністративного оскарження становить 10 днів, то для зупинення строків сплати, до суду краще звертатися протягом цих 10 днів.


Важливим моментом буде правильне складання самого позову. В ньому потрібно буде довести незаконність прийнятого ППР, надати посилання на підтверджувальні документи і на відповідне нормативно обґрунтування. Таким чином, необхідно прописати вжиті заходи досудового врегулювання, додати до позовної заяви копії скарг і отримані результати їх розгляду, та підтверджувальні документи.

Зверніть увагу, що в тому разі, якщо ви оскаржили ППР в судовому порядку, то у вас не буде права на оскарження ППР ще й в адміністративному порядку.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda