Головне меню
Податкове право
Податкове планування. Правовий захист при взаємодії з ДПС: супровід перевірок, оскарження ППР та розблокування податкових накладних.
Відповідь на запити ДПС України
Супровід податкових перевірок
Оскарження ППР В адміністративному та судовому порядку
Оскарження блокування Податкових накладних

Оскарження блокування Податкових накладних

З підтримкою юриста податкові спори будь-якого рівня складності легко вирішуються. В даному випадку, фахівець збирає інформацію, аналізує документи, складає чіткий алгоритм дій. 90% успіху в податкових спорах – це юридично-грамотно складені документи, впевнена, обґрунтована правова позиція, знання законодавства та досвід ведення діалогу з працівниками фіскальних органів.
Алгоритм дій
 1. Отримуємо пояснення та причину блокування;
 2. В 10-тиденний термін, готуємо пояснення до якого прикріплюються всі необхідні документи;
 3. Якщо отримуємо Рішення про відмову в реєстрації накладної, - подаємо скаргу на це рішення;
 4. Якщо отримуємо негативну відповідь комісії з розгляду скарг - складаємо позов, та подаємо його до суду.
Оскарження в адміністративному порядку
Скарга подається тільки у електронному варіанті.
Якщо причина блокування - п.1.6. – варто спочатку вивести компанію з ризикових, і в подальшому ініціювати процедуру розблокування.
У скарзі зазначаємо у чому є неконкретність рішення/квитанції: відсутні підкреслення ненаданих документів, чи відсутні конкретні критерії ризиковості, їх розрахунки та перелік витребуваних документів.
Якщо пояснення не поміщаються у електронну скаргу - текст друкується у паперовому вигляді, та оформлюється згідно вимог закону, все сканується та підтягується у якості додатку. Також, до скарги додається скан копія кожного документу, на який є посилання у договорі.
Якщо протягом 10 днів не отримуємо відповідь на скаргу, вона «вважається повністю задоволеною.

Оскарження ППР (Податкове повідомлення-рішення)

Податкове повідомлення-рішення
Оскарження ППР та визнання вимог ДФС незаконними - тривалий та складний процес, проте шанси успіху збільшуються в рази із залученням до справи фахівця з досвідом врегулювання податкових спорів у адміністративному та судовому порядку.
Адміністративне оскарження
Скарга на ППР подається у вищий орган ДФС. Сподіватись на гарантоване досягнення позитивного результату не варто, адже у більшості випадків Державна фіскальна служба переконана у своїй правоті, та не вбачає причин погоджуватись з вимогами платника податків. Все ж, це перший крок до перемоги, та додаткові плюси для підприємства під час судового розгляду.

Запуск процесу оскарження ППР в адміністративному порядку свідчить про те, що сума грошових зобов'язань – неузгоджена, і платник не зобов'язаний її сплачувати, поки триває спір (за умови, якщо скарга була подана протягом 10 календарних днів з моменту отримання ППР). У результаті виграється час для збирання доказів та підготовки до подальшого судового розгляду.
Оскарження ППР у суді
Позов про визнання рішення ДФС незаконним подається до суду одразу, або вже після розгляду скарги у адміністративному порядку. Фахівець готує обґрунтовану правову позицію, формує доказову базу та вивчає позитивну судову практику, відвідує кожне судове засідання, готує процесуальну документацію для досягнення позитивного результату.

Підготовка до перевірки ДПС

Камеральна перевірка
Перевірка на своєчасність подачі звітності чи оплати грошових зобов'язань. Проводиться на підставі інформації вказаної у деклараціях, у системі податкового адміністрування та Єдиного реєстру податкових накладних. З таким видом інспекцій бізнес зіштовхується щодня, наприклад, блокування накладної - один з результатів такої перевірки для платника ПДВ.
Планова документальна перевірка
Документальна перевірка на своєчасність оплати податків та дотримання валютного законодавства. Проводиться на підставі податкової звітності, документації підприємства та податкової інформації про бізнес-партнерів.

Планова документальна перевірка проводиться згідно плану-графіку опублікованому на сайті ДФС. Керівник отримує направлення у якому зазначена ціль перевірки та точна дата її проведення. Тому підготуватися для успішного її завершення цілком можливо. Як правило, підготовка до планової перевірки полягає у бухгалтерському та юридичному аудиті документації підприємства та проведенні тренінгу для персоналу.
Позапланова документальна перевірка
Проводиться без попередження та ініціюється виключно при наявності конкретних підстав:
 1. ухилення від сплати податків;
 2. ігнорування податкових запитів;
 3. рішення суду про призначення перевірки;
 4. надходження скарг на підприємство до ДФС;
 5. виявлення ознак фіктивної діяльності у контрагента;
 6. невідповідність умовам принципу «Простягнутої руки»;
 7. несвоєчасна подача, або неправдиві відомості у податкових деклараціях, щоквартальних звітах та інших документах;
 8. реорганізація підприємства, припинення юридичної особи, проведення процедури банкрутства або подачі заяви про зняття з обліку платника податків та ін.;
У результаті проведення перевірки керівник підприємства отримує податкове повідомлення-рішення, у якому зазначений перелік порушень та розмір штрафу.

Позапланова податкова перевірка проводиться без попередження, тому не завжди підприємство може бути готовим для успішного її проходження. Тому, варто підготуватися до можливих зустрічей з фіскалами заздалегідь: провести аудит документації на відповідність до норм чинного законодавства, залучити фахівця для проведення тренінгу для персоналу, тощо.

Сформуйте своє замовлення

Надішліть контакти, короткий опис замовлення. Ми відразу дамо відповідь.
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Made on
Tilda