Головне меню
сУДОВИЙ ПРОЦЕС

Оскарження відмовити митниці ДФС у прийнятті декларації

12 березня 2021
Не є секретом для підприємців, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю та ввозять товари в Україну для їхньої реалізації, що класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється за певними правилами та кожній позиції товарів присвоюється код.

Повноваженнями щодо перевірки правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення згідно з УКТ ЗЕД - наділені органи доходів і зборів. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів, орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари.

Нашим клієнтом є підприємство, яке здійснювало ввезення товару в Україну з метою його реалізації на території України. Відповідно до вимог законодавства, клієнт зазначив в митній декларації код товару, який підтверджується експертним висновком.

Своєю чергою митниця ДФС не погодилась з обраним кодом класифікації товару та прийняла рішення про його зміну у зв’язку з невідповідністю УКТЗЕД.
Товар, який був ввезений – портативні музичні колонки ТМ ASPIRING за кодом 8527911900, митницею був визначений код – 8527139900.
Отже, як діяти в такій ситуації?

Важливим фактом стало те, що даний товар та ідентичний товар регулярно заявлявся декларантом позивача (наш клієнт) відповідачу (митниця ДФС) в товарній позиції згідно з УКТЗЕД 8527911900 в інших роках, а відповідач без зауважень здійснював їх митне оформлення за вказаним кодом, що підтверджується копіями митних декларацій.

Зміна відповідачем оскаржуваним рішенням підходів до класифікації товару, раніше застосованих під час здійснення митного контролю ідентичних товарів, випущених у вільний обіг за вказаними вище митними деклараціями, є порушенням принципу «належного урядування».
Олександр Ліпич, старший юрист АЛЬФА-ОКС
Бобік Вікторія
Помічник директора
"ЮК"АЛЬФА-ОКС"
автор статті.
12 березня 2021 рік
Згідно з правовою позицією, висловленою в рішенні Європейського Суду з прав людини від 20 жовтня 2011 року у справі «Рисовський проти України», принцип «належного урядування», зокрема передбачає, що державні органи повинні діяти в належний і якомога послідовніший спосіб. При цьому, на них покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах.

У рішенні від 23 вересня 1998 року по справі «Стіл та інші проти Сполученого Королівства» Європейський Суд з прав людини вказує, що усе право, чи то писане, чи неписане, було достатньо чітким, щоб дозволити громадянинові, якщо виникне потреба з належною порадою, передбачати певною мірою за певних обставин наслідки, які може спричинити певна дія.
Принцип правової визначеності є необхідним елементом принципу верховенства права. Своєю чергою, вимоги державного органу, які адресовані суб`єкту господарювання під час проходження тих чи інших адміністративних процедур, мають бути аналогічними із практикою застосування таких процедур і в інших аналогічних умовах.

В матеріалах справи наявний висновок Київської торгово-промислової палати №ЦК-296/1 від 16.04.2015 року, згідно з яким, портативні колонки ASPIRING HitBox 200 - це портативна Bluetooth (3.0) колонка з розширеним функціоналом і зручним інтерфейсом. Динамік має міцний алюмінієвий корпус і убудований акумулятор, розрахований на 3-5 годин роботи в режимі відтворення музики, відповідають коду: 8527 91 19 00.

У такий спосіб доведення правильного обрання коду товару та порушення з боку митниці ДФС принципу «належного урядування» - суд прийняв рішення на нашу користь.

Наші юристи володіють досвідом та знаннями судової практики не тільки в національних межах, а і в міжнародних, тому часто наводять приклади з рішень Європейського суду з прав людини для зміцнення своєї правової позиції.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda