Головне меню
сУДОВИЙ ПРОЦЕС

Відповідальність за порушення правил карантину

12 березня 2021
Враховуючи нинішню ситуацію з обмеженнями у зв’язку з карантином, досить часто виникає проблема у правильному трактуванні норм законодавства щодо цих обмежень.

На нашого клієнта був складений протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 КУпап, якою передбачено, що порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян.

Клієнт здійснював продаж харчових продуктів, у заборонений законодавством час на період карантинних обмежень. На момент продажу харчових продуктів він перебував у трудових відносинах з суб’єктом господарювання.
Отже чи правомірним буде притягнення особи до адміністративної відповідальності в такому разі?

Виходячи зі змісту диспозиції статті 44-3 КУпап , це бланкетна норма, яка відсилає до інших актів законодавства, рішень органів місцевого самоврядування, тому суб’єктом порушення може бути тільки сам суб’єкт господарювання.

Олександр Ліпич, старший юрист АЛЬФА-ОКС
Бобік Вікторія
Помічник директора
"ЮК"АЛЬФА-ОКС"
автор статті.
12 березня 2021 рік
Відповідно до ч 1 ст. 3 Господарського кодексу України, під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Відповідно до ч 1, ч 2 ст. 55 Господарського кодексу України, суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Суб'єктами господарювання є: 1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
З вищенаведеного вбачається, що суб’єктом вказаного правопорушення є суб’єкт господарювання, який здійснює діяльність у вищезазначених сферах життя.
Оскільки наш клієнт є найманим працівником, а не суб’єктом, який здійснює господарську діяльність зазначену в протоколі про адміністративне правопорушення, тому в розумінні ст. 44-3 КУпап він не є суб’єктом вказаного правопорушення.
В такий спосіб наші юристи оскаржили протокол про притягнення до адміністративної відповідальності та довели відсутність складу правопорушення.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda