Головне меню
МІГРАЦІЙНЕ ПРАВО

Код платника податків
для іноземця в Україні

29 жовтня 2020 р.
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) - елемент Державного реєстру фізичних осіб України (ДРФО), який надається фізичним особам-платникам податків та інших обов'язкових платежів та зберігається за ними протягом усього їхнього життя.
Фізична особа, що має об'єкти оподаткування чи обов'язки зі сплати податків й інших обов'язкових платежів, має зареєструватися у Державному реєстрі фізичних осіб і отримати реєстраційний номер облікової картки.

Він є обов'язковим для використання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи в разі виплати доходів, з яких утримуються податки та інші обов'язкові платежі, укладення цивільно-правових угод, предметом яких є об'єкти оподаткування та щодо яких виникають обов'язки сплати платежів, відкриття рахунків в установах банків.
Обов'язкове використання реєстраційного номера облікової картки необхідне фізичній особі, якщо вона є засновником юридичної особи, а також, при оформленні податкового кредиту.
Олександр Ліпич, старший юрист АЛЬФА-ОКС
Олександр Ліпич
Старший юрист, автор статті. 29.10.2020 рік
Не винятком для отримання ідентифікаційного коду є іноземці. Для того, щоб оформити картку платника податків, іноземцю потрібно:
  • облікова картка платника податків за формою 1ДР – заява, де міститься інформація про П.І.Б., дату та місце народження, громадянство, місце роботи та проживання, контактні дані особи, для якої буде видано ідентифікаційний код;
  • звичайна копія нотаріального перекладу закордонного паспорта іноземця;
  • звичайна копія довіреності (у разі подання всіх документів представником іноземця);
  • копія паспорту представника іноземця по довіреності (у разі подання пакету документів за довіреністю).
Важливо зазначити, що під час подання вищезазначених копій документів, в іноземця або представника за довіреністю на руках повинні бути оригінали цих документів!!! Без наявності відповідних оригіналів документів, працівники контролюючого органу не приймуть вищезазначені документи.
Відповідний пакет документів подається до Центру обслуговування платників податків Головного управління ДПС у м. Києві. Термін видачі ідентифікаційного коду – 5 робочих днів з моменту подання пакету документів.

Після закінчення 5 робочих днів, іноземець, або представник іноземця за довіреністю приходить з документами, а саме:
  • звичайна копія нотаріального перекладу закордонного паспорта іноземця;
  • звичайна копія довіреності (у разі подання всіх документів представником іноземця);
  • копія паспорту представника іноземця по довіреності (у разі подання пакету документів за довіреністю).
Оригінали вищезазначених документів теж варто взяти з собою і після подання цих документів, іноземець або представник іноземця за довіреністю отримує Картку фізичної особи – платника податків у якій буде вказаний ідентифікаційний код.

У разі, якщо процедурою отримання ідентифікаційного коду буде займатися Ваш юрист, то для цього йому потрібно передати:
  • нотаріальна довіреність у якій зазначаються паспортні дані, адресу проживання та П.І.Б. особи, яку уповноважують;
  • декілька примірників нотаріального перекладу закордонного паспорта;
  • 4 фотокартки розміром 3,5х4,5.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda