Головне меню
Податкове ПРАВО

Законопроект про збільшення мінімального податкового навантаження

1 вересня 2021 рік
1 липня 2021 року ВРУ в першому читанні прийняла законопроект № 5600 про збільшення мінімального податкового навантаження, яким зокрема передбачається низка змін в Податковий кодекс України.

Тож, які зміни слід очікувати, якщо вказаний законопроект буде прийнятий за основу?
Законопроектом впроваджується оподаткування фіндопомоги пов'язаним особам, зокрема передбачається збільшення фінансового результату на суму такої допомоги або безоплатно наданих товарів, робіт і послуг для пов'язаних осіб.

Проект закону пропонує встановити правило при якому повернення ПДВ при експорті продуктів харчування, зерна та іншої агропродукції (товарні групи 1-24 згідно з УКТ ЗЕД) здійснюється лише після зарахування експортером експортної виручки на рахунку в українському банку. Базою оподаткування пропонується визначити договірну вартість таких товарів, а для самостійно виготовлених товарів – не нижче звичайних цін.

Законопроектом пропонується надати право контролюючим органам стягувати податковий борг, який виник у результаті несплати самостійно визначеного платником грошового зобов'язання у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки та/або коштів з рахунків у банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду.

В частині податку на додану вартість пропонується:
- встановити обмеження бюджетного відшкодування ПДВ для платників посередників, у разі придбання та/або імпорту товарів, що у подальшому постачаються на митній території України;
- розширити бази оподаткування за рахунок оподаткування операцій з постачання всього ринку житла (об’єктів житлового фонду), крім житла, що будується за бюджетні кошти;
- обмежити можливості включення платниками податку до складу податкового кредиту податкових накладних, складених більше ніж 6 місяців з моменту здійснення операції.

Скасовується пільга сплати податку на землю. На даний момент в ПК України вписана знижка на податок на землю в розмірі 25% від ставки, яку встановлюють місцеві ради. Промислові підприємства можуть бути позбавлені пільг на сплату податку на землю. Вони будуть платити повний розмір податку на землю – до 3% від нормативної грошової оцінки.
Адвокат, співзасновник "ЮК"АЛЬФА-ОКС", автор статті на тему: "Поворотна фінансова допомога" 27.11.2020 рік
Євгеній Трикашний
Юрисконсульт "ЮК"АЛЬФА-ОКС"
автор статті, 01.09.21
В частині єдиного податку пропонується виключити з платників єдиного податку 4 групи платників, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці, страусів та перепелів.

Крім цього, значно розширюються права контролюючих органів:
- право звертатися до суду у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань з погашення податкового боргу (заборгованості) за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника боржника - юридичної особи за межі України; - до повного погашення такого боргу;
- отримувати від платника податку інформацію не тільки за фактом правопорушення, а й з інших питань, пов'язаних з оподаткуванням;
- на час адміністративного та судового оскарження, брати майно в податкову заставу на неузгоджені грошові зобов'язання.

Також Законопроектом зменшено строк на включення податкової накладної до складу податкового кредиту з 1095 днів до 180 днів з дати виникнення податкового зобов'язання, тощо.

В цілому можна сказати, що Законопроект створює податковий тиск на бізнес, та розширює повноваження податкових органів, аби збільшити податкові надходження до Державного бюджету. Тож його прийняття може негативно вплинути на малий та середній бізнес в Україні.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda