Головне меню
ГОСПОДАРСЬКЕ ПРАВО

Договір поворотної фінансової допомоги

27 листопада 2020 р.

Договори поворотної фінансової допомоги – зручний спосіб поповнювати рахунок підприємства обіговими коштами, не створюючи при цьому обтяжливих наслідків у вигляді надмірного оподаткування.
Зазвичай товариству надає фінансову допомогу, або ж отримує такі кошти від юридичної особи керівник або один із засновників. Разом з тим, це не є обов'язковою умовою, і внести кошти у якості фінансової допомоги може будь-яка особа.

Що варто знати, якщо Ви вирішили використати у своїй практиці фінансову допомогу?

1. Договір про її надання має бути укладений у письмовому вигляді. Усно можна укладати лише договори про позику фізичній особі, і на суму, що не перевищує 1700 гривень.

2. Фінансова допомога має бути саме поворотною – тобто в договорі має бути чітко зазначено, що вона підлягає поверненню. Для юридичних осіб на спрощеній системі оподаткування строк має бути не більшим за один рік, для загальної системи – три роки. При перевищенні цих строків виникають наслідки у вигляді оподаткування отриманої чи наданої фінансової допомоги.

3. У договорі не варто прописувати нарахування процентів за користування допомогою. Річ у тім, що отримання процентів податківці сприймають як надання фінансової послуги, а це означає особливий режим регулювання такої діяльності, та необхідність отримувати ліцензію.

Адвокат, співзасновник "ЮК"АЛЬФА-ОКС", автор статті на тему: "Поворотна фінансова допомога" 27.11.2020 рік
Андрій Кацалап
Директор
"ЮК"АЛЬФА-ОКС"
автор статті. 27.11.2020 рік
Особливу увагу застосуванню договорів фінансової допомоги потрібно приділяти при роботі з ФОПами. Так, на думку податківців (лист ДФС від 14.11.2017 р. № 2609/К/99-99-13-02-03-14/ІПК, роз'яснення ДПС 107.04 ЗІР), ФОПи на спрощеній системі оподаткування не мають права надавати поворотну фінансову допомогу.
Будьте обережні також і з розміром допомоги – одним з критеріїв фінансового моніторингу є перевищення суми в 400 000 гривень. Тож у разі, якщо планується надання більшої суми коштів – подбайте про документальне підтвердження джерел їх походження (продаж авто чи нерухомості, отримання коштів з депозиту, висока заробітна плата тощо), або ж плануйте внесення коштів від кількох осіб.

Заслуговує на увагу і порядок повернення коштів з підприємства. Найпростіше робити це безготівковим переказом на банківський рахунок, з обов'язковим вказанням призначення платежу. У разі ж використання готівки – не забувайте про денний ліміт готівкових розрахунків з фізичною особою – 50 000 гривень, та з суб'єктами господарювання (ФОП, ТОВ та інші юридичні особи) – 10000 гривень на день.
Чи можна пробачити надану поворотну фінансову допомогу, і не вимагати її повернення?

Однозначно можна, але такий жест потягне за собою наслідки у вигляді нарахування податків. Для юридичної особи – у залежності від її системи оподаткування (податок на прибуток чи єдиний податок). А для фізичної особи – 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Тож радимо добре зважити всі за і проти, перш ніж йти на такий крок.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda