Головне меню
МІГРАЦІЙНЕ ПРАВО

Дозвіл на працевлаштування іноземця

22 жовтня 2020 р.
Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства надає роботодавцеві право протягом визначеного терміну використовувати працю іноземця на конкретному робочому місці або на певній посаді. Без дозволу на працевлаштування іноземцям не можна працювати в Україні, окрім іноземців з постійною посвідкою на проживання.

Умови видачі дозволів на працевлаштування, залежать від категорії іноземців. Закон розрізняє дві категорії — особливу та загальну. Нас цікавить особлива категорія іноземців.

До особливої категорії належать:
 • іноземні високооплачувані професіонали;
 • засновники та/або учасники, та/або бенефіціари (контролери) юридичної особи;
 • випускники університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах, згідно з переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України;
 • іноземні працівники творчих професій;
 • іноземні ІТ‑професіонали, які приїхали в Україну за контрактом між компаніями для здійснення конкретних проєктів.
Особливість цієї категорії іноземців полягає у двох аспектах: у відсутності законодавчо встановленої вимоги щодо мінімальної заробітної плати для таких працівників та строку дії дозволу на працевлаштування. Дозвіл надається на строк дії трудового договору (контракту), але не більше ніж на 3 роки.

Олександр Ліпич, старший юрист АЛЬФА-ОКС
Олександр Ліпич
Старший юрист, автор статті. 22.10.2020 рік
Порядок отримання дозволу на працевлаштування умовно можна поділити на етапи. Насамперед здійснюється підготовка пакета документів.

Для отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства необхідно подати такі документи:
 • Заява на отримання дозволу на працевлаштування іноземця;
 • Нотаріальний переклад закордонного паспорта іноземця;
 • Фотокартка розміром 3,5х4,5;
 • Проект трудового контракту із завіреними мокрою печаткою та підписом керівника підприємства;
 • Довіреність (у разі подання пакету документів уповноваженою особою за довіреністю).
Другий етап отримання дозволу полягає у подачі відповідного пакету документів до органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення і трудової міграції. Таким органом є територіальні органи Державної служби зайнятості. Якщо брати до уваги місто Київ – то це Київський міський центр зайнятості. Варто зазначити, що подавати відповідний пакет документів можна через Центри надання адміністративних послуг.

Другий етап отримання дозволу полягає в подачі відповідного пакету документів в орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції. Таким органом є територіальні органи державної служби зайнятості. Якщо брати до уваги Київ - це Київський міський центр зайнятості. Варто відзначити, що подавати відповідний пакет документів можна через Центри надання адміністративних послуг. Проте на цьому етапі зарано святкувати.

Наступним кроком є подання до Центру зайнятості копії трудового контракту, який укладається між роботодавцем та іноземцем чи особою без громадянства не пізніше ніж за 90 календарних днів з дати видачі дозволу. Протягом 10 днів після укладення трудового договору роботодавець зобов'язаний надати його копію до Центру зайнятості. Тобто максимальний строк для реалізації вказаного етапу складає 100 календарних днів, які відраховуються з дня отримання дозволу на працевлаштування. Після виконання вищеперелічених етапів, іноземець тепер офіційно має дозвіл на працевлаштування в Україні.

Для того, щоб цим питанням займалися не Ви, а фахівці (наприклад юристи), то для отримання Дозволу їм потрібно передати:
 • Довіреність від підприємства;
 • Нотаріальний переклад закордонного паспорта іноземця;
 • Підписана заява на отримання дозволу на працевлаштування іноземця;
 • Проект трудового контракту із завіреними мокрою печаткою та підписом керівника підприємства;
 • Фотокартки розміром 3,5х4,5.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda