Головне меню
сУДОВИЙ ПРОЦЕС

Використання на практиці принципу безповоротності дії закону у часі

13 січня 2021
Законодавством передбачено, що здійснення визначених видів господарської діяльності без одержання документа дозвільного характеру висновку з оцінки впливу на довкілля порушує вимоги п. 8 ч. 3, ст. 9 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Саме на підставі цих пунктів відносно нашого клієнта був складений Екологічною інспекцією протокол про адміністративне порушення.

Першим кроком у вирішенні цього питання, варто перевірити чи був складений адміністративний протокол відповідно до Законодавства України.
У протоколі про адміністративне правопорушення, зміст якого передбачений ст. 256 КУпАП, обов`язково має бути зазначено:
  • дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол;
  • відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення);
  • місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення;
  • нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення;
  • прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є;
  • пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності;
  • інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Врахування цих моментів надало юристам перший аргумент щодо порушення Екологічною інспекцією норм КУпАП, оскільки в протоколі щодо клієнта не було зазначено дати та часу вчинення адміністративного правопорушення, а також не конкретизоване місце його вчинення.

Наступним аргументом, який юристи надали суду було те, що клієнт здійснював господарську діяльність до прийняття Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та набрання ним чинності.
Олександр Ліпич, старший юрист АЛЬФА-ОКС
Бобік Вікторія
Помічник директора
"ЮК"АЛЬФА-ОКС"
автор статті.
13 січня 2021 рік
Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

У Рішенні Конституційного Суду України від 09.02.1999року №1-рп/99 зазначено, що дію нормативно-правового акту в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Закріплення принципу незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів є гарантією безпеки людини і громадянина, довіри до держави.

Постанова Верховного Суду від 13.04.2020 року по справі № 160/2852/19 від 06.02.2019 року по справі № 826/4906/17.
Крім того, нормами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» не передбачено обов`язку суб`єктів, які здійснюють діяльність, яка може завдати впливу на довкілля, щодо здійснення ними оцінки впливу на діяльність відповідно до вимог Закону, щодо господарської діяльності, яка ними почала здійснюватися до прийняття та вступу в дію даного Закону.

Таким чином юристи змогли довести відсутність складу адміністративного правопорушення в діяльності нашого клієнта.

Знання в судовому процесі та досвід, дозволять визначити найефективніші способи досягнення позитивного результату для Вас.

Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda