Головне меню
Податкове ПРАВО

Залучення до розгляду податкових спорів Ради бізнес-омбудсмена

5 ЛЮТОГО 2021 РІК
Перш за все, варто зазначити, що Рада бізнес-омбудсмена є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, який створено з метою сприяння прозорості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, запобігання корупційним діянням та інших правопорушень законних інтересів суб’єктів господарювання.

Якщо ж брати до уваги повноваження, що стосуються податкових спорів, то Рада бізнес-омбудсмена може:

a) брати участь під час розгляду податковими органами скарг платників податків;
b) розглядати скарги від суб’єктів підприємництва на рішення, дії чи бездіяльності податкових органів та їх посадових осіб.

Для того, аби залучити Представника Ради бізнес-омбудсмена до відкритого розгляду скарги, перш за все варто його зазначити в самій Скарзі до ДПС України. До цієї ж скарги потрібно додати Клопотання про відкритий розгляд матеріалів скарги, яка визначена формою, що затверджена Наказом Міністерства фінансів України № 916 від 21.10.2015 року «Про затвердження Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами».

Як наслідок, із залученням відповідного Представника Ради бізнес-омбудсмена до відкритого розгляду матеріалів скарги і зменшується ризик неправомірного винесення Рішення про розгляд скарги, яке зазвичай виносилося, без відповідної аргументації не на користь платника податків.
Олександр Ліпич, старший юрист АЛЬФА-ОКС
Олександр Ліпич
Старший юрист, автор статті. 05.02.2021 рік
Варто зазначити, що Рада бізнес-омбудсмена не має таких повноважень як:

a) скасування рішення державного органу;
b) зупинення виконання рішень державного органу, зокрема, рішень щодо нарахування грошових зобов’язань або штрафних санкцій.

Окрім цього, інститут Ради бізнес-омбудсмена є одним із ключових елементів провадження антикорупційної політики та поліпшення інвестиційного клімату України. Як показує практика попередніх років, переважна більшість скарг були на дії або бездіяльність податкових органів або їх посадових осіб. Як наслідок, більша частина цих скарг мають відповідні Рішення які були винесені на користь платників податків.
На основі своєї практики та досвіду, Рада бізнес-омбудсмена виносить відповідні рекомендації щодо покращення ефективності тих чи інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також нормативно-правові акти, які регулюють їх діяльність. Проте станом на сьогоднішню дату, відповідні рекомендації або невиконані або в процесі виконання.

Аналізуючи вищевикладене, можна сказати, що діяльність Ради бізнес-омбудсмена позитивно випливає на динаміку успішного оскарження дій та бездіяльність податкових органів та їх посадових осіб і як наслідок покращує правовий захист суб’єктів господарювання, зменшує корупційні ризики та збільшує інвестиційний клімат України.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda