Головне меню
МІГРАЦІЙНЕ ПРАВО

Заснування юридичної особи іноземцем в Україні

15 жовтня 2020 р.
Іноземці як і громадяни України, мають право займатися підприємницькою діяльністю, що містить в собі створення юридичної особи. В основному, організаційну-правову форму, яку практично завжди вибирають іноземці – це товариство з обмеженою відповідальністю.

Отже, нерезиденту України при започаткуванні свого бізнесу на території України, слід взяти до уваги певні особливості такого процесу:
  • для відкриття фірми, компанії іноземець зобов'язаний отримати ідентифікаційний номер в державній податковій інспекції;
  • іноземець в Україні має право офіційно працювати лише після отримання дозволу на працевлаштування в Україні. Тобто тільки після отримання дозволу на працевлаштування іноземець може бути офіційним директором своєї фірми. Такий дозвіл видається протягом 7 робочих днів з моменту подання документів і на строк до 3 (трьох) років.
Іноземець – засновник ТОВ та одночасно керівник ТОВ не має права отримати дозвіл на працевлаштування, оскільки документи на отримання дозволу подаються від імені зареєстрованої юридичної особи. У такому разі керівником ТОВ повинен бути громадянин України. Це може бути ваша довірена особа, або наш представник на основі додаткових домовленостей.Після того, як підприємство було зареєстровано, нерезидент України може отримати дозвіл на роботу, після чого, провести процедуру по зміні директора.

Варто пам'ятати, що якщо іноземний засновник-нерезидент сформує статутний капітал підприємства на суму не менше 100 000, 00 доларів, зареєструвавши іноземні інвестиції, іноземний громадянин має право отримати постійну посвідку на проживання в Україні.

Олександр Ліпич, старший юрист АЛЬФА-ОКС
Олександр Ліпич
Старший юрист, автор статті. 15.10.2020 рік
Документи для реєстрації ТОВ іноземцем, якщо іноземний засновник — фізична особа:
  • Заява на державну реєстрацію юридичної особи (Форма 2);
  • Рішення учасника або протокол загальних зборів учасників Товариства, який засвідчується не нотаріально. У випадку, якщо Товариство планує діяльність на підставі модельного статуту, таке рішення засвідчується нотаріально;
  • Нотаріально засвідчений статут Товариства (у діяльності ТОВ на підставі установчого документа. Якщо ж Товариство планує свою діяльність на підставі модельного статуту, то відповідно статут не потрібно підписувати;
  • Нотаріальна копія паспорта учасників ТОВ (для підтвердження кінцевого бенефіціара).
Алгоритм дій для реєстрації ТОВ:

1. Після розроблення відповідного пакету документів, потрібно засвідчити документи у нотаріуса.

2. Після засвідчення підписів у нотаріуса, учасники ТОВ подають відповідний пакет документів державному чи приватному реєстраторам. Своєю чергою, коли реєстратори прийняли документи, вони видають Опис наданих документів, який містить перелік документів, які подавалися реєстратору і де зазначений код реєстраційної дії, за яким можна перевірити результат надання адміністративної послуги. Строк реєстрації ТОВ становить 24 години з моменту подання документів.

3. Після спливу 24 години з моменту подання документів, учасники ТОВ отримують у реєстратора виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Після отримання виписки, ТОВ офіційно зареєстрована.

Для того, щоб питанням державної реєстрації займалися юристи, Вам потрібно надати лише нотаріальну довіреність від фізичної особи у якій повинно бути зазначено права та обов'язки, що стосуються реєстрації ТОВ.

Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda