Головне меню
сУДОВИЙ ПРОЦЕС

В яких випадках ФОПи не повинні сплачувати ЄСВ

13 січня 2021
Законодавством встановлено вимогу для фізичних осіб-підприємців сплачувати єдиний внесок в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту, у випадках передбачених законодавством, тобто особи, які сплачують Єдиний соціальний внесок матимуть право на отримання страхових виплат у разі настання страхового випадку.

Вимога поширюється навіть на осіб, які перебувають у статусі ФОПа, але не отримали дохід у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування. Тобто, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Нашому клієнту податковою був нарахований борг у сумі 29293,44 грн за несплату ЄСВ.

Доходу від підприємницької діяльності він не отримував, відповідно до зазначених фактів, вимога податкової була б правомірна.

Але, важливим моментом стало те, що наш клієнт перебував у трудових відносинах з підприємствами, які сплачували єдиний соціальний внесок.
Законом Україн «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено перелік платників єдиного внеску.

Разом з тим, відносини щодо адміністрування єдиного внеску при одночасному перебуванні фізичної особи в трудових відносинах та наявності у неї статусу фізичної особи-підприємця цим законом не врегульовано.


Олександр Ліпич, старший юрист АЛЬФА-ОКС
Бобік Вікторія
Помічник директора
"ЮК"АЛЬФА-ОКС"
автор статті.
13 січня 2021 рік
Особа, яка зареєстрована як фізична особа-підприємець, проте господарську діяльність не веде та доходи не отримує, зобов`язана сплачувати єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування не нижче розміру мінімального страхового внеску незалежно від фактичного отримання доходу лише за умови, що така особа не є найманим працівником.

В іншому випадку (якщо особа є найманим працівником), така особа є застрахованою і платником єдиного внеску за неї є її роботодавець, а мета збору єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування досягається за рахунок його сплати роботодавцем.

Постанова Верховного Суду від 04 грудня 2019 року по справі №440/2149/19
Враховуючи вищенаведені факти очевидним є правомірна позиція про відсутність обов’язку сплати ЄСВ фізичною особою-підприємцем, яка перебуває у трудових відносинах.

Таким чином, завдяки комплексному підходу до розв'язання проблеми нашими юристами, суд виніс рішення на користь клієнта та скасував вимогу податкової про сплату боргу.

Знання юристів в судовому процесі та досвід оскарження податкових рішень дозволять визначити найефективніші способи досягнення позитивного результату для Вас.


Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda