Головне меню
сУДОВИЙ ПРОЦЕС

Визнання неправомірними та скасування ППР

12 березня 2021
Добросовісні представники бізнесу намагаються дотримуватись усіх вимог законодавства у сфері оподаткування, але навіть з таким відношенням до своєї справи, не рідко ДФС знаходить порушення та виносить повідомлення - рішення.

Якщо ви отримали в результаті планової документальної перевірки податковими органами повідомлення-рішення про порушення – це ще не означає їхню наявність. На практичному досвіді ми можемо це довести, оскільки в нашій практиці є чимало успішно оскаржених повідомлень-рішень ДФС.

Нещодавно після планової документальної перевірки ДФС діяльності нашого клієнта, в акті перевірки було зафіксовано порушення. Порушення було пов’язано із заниженням податку на додану вартість на суму 554 326 грн.
До такого висновку ДФС дійшли враховуючи факт продажі нашим клієнтом нежитлового приміщення.
Олександр Ліпич, старший юрист АЛЬФА-ОКС
Бобік Вікторія
Помічник директора
"ЮК"АЛЬФА-ОКС"
автор статті.
12 березня 2021 рік
Законодавством передбачено, а саме статтею 172 ПК України встановлено: дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об`єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується (пункт 172.1);

статті 172 ПК України встановлено, що дохід від продажу об`єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об`єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону, та зареєстрованої в єдиній базі даних звітів про оцінку (пунктом 172.3);
Нашим клієнтом було надано копію висновку про вартість об`єкта, який не був взятий до уваги податковими органами.

Орган ДФС аргументували це тим, що висновок, складений підприємством , що подавало декларацію на прибуток за рік з "0" показниками, що свідчить про відсутність фінансово-господарської діяльності у тому році, відсутня інформація про чисельність працюючих, у підприємства відсутні основні засоби, у зв`язку з чим в ході проведення перевірки взято інформацію з інтеренет-ресурсу.
Такий аргумент ДФС, суд визнав не обґрунтованим.

Оскільки статтею 172 пунктом 172. 3 ПК передбачено, що під час проведення операцій з продажу (обміну) об`єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна (зареєстрованої відповідно до пункту 172.3 цієї статті) та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку (пункт 172.4). Такий договір був наданий клієнтом до матеріалів справи, а факт збору інформації ДФС в інтернет-ресурсі щодо оцінки проданого майна – не є правомірним.

Наведені обставини також свідчать про те, що не подання підприємством, що надавали висновок оцінки майна, інформацію про прибуток за відповідний рік не може бути підставою для не врахування висновку про вартість об’єкту оцінки
Таким чином суд виніс рішення та нашу користь, визнав протиправними та скасував податкові повідомлення-рішення ДФС.

Податкове законодавство є складним та потребує спеціальних знань для того, щоб зрозуміти усю систему оподаткування та звітності. Чіткі дії та досвід допоможуть вдало оскаржувати рішення ДФС та уникати неправомірно-нарахованих штрафів.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda