мобильное меню
Публікації та новини
Тут знайдеш юридичну аналітику, актуальну та корисну інформацію про останні зміни в законодавстві, дізнаєшся про нові можливості для бізнесу, анонси заходів що відбудуться, та події, які вже відбулись.
Юридичні послуги для ФОП
Трудова книга для ФОП
Питання - відповіді про заповнення трудової книжки для ФОП
ФОП:
Чи повинен ФОП робити собі запис в трудовій книжці?
Юрист:
Ні, не повинен. В розумінні закону ФОП не є найманим працівником, а забезпечує себе роботою самостійно. Трудові книжки ведуться тільки для найманих працівників з метою, щоб ті могли підтвердити свій трудовий стаж. Тому запис про економічну діяльнісь фізичної особи-підприємця не вноситися до трудової книжки.
ФОП:
Чи потрібно ФОПу заповнювати трудову книжку найманого працівника?
Юрист:
Так, потрібно.
Якщо ФОП працевлаштовує працівників, чи бере студентів на стажування, він зобов'язаний внести про це запис їм у трудові книжки протягом одного тиждня з моменту повідомлення органів ДФС про укладення трудового договору. При цьому запис робиться тільки тим співробітникам, хто працює більше 5 днів (ст. 48 КЗпП України та п. 1.1 Інструкціх № 58).
ФОП:
У кого зберігаєтся трудова книжка?
Юрист:
– трудова книжка зберігається у самого працівника. При цьому ми рекомендується зробити лист контролю, в якому співробітник під розпис повідомляє про отримання трудової книжки. (Часто такий запис зазначається на наказі про прийняття чи звільнення з посади, безпосередньо працівником)
ФОП:
Хто заводить трудову книгу якщо у працівника відсутній досвід роботи
Юрист:
Роботодавець. ФОП не просто має право заводити трудову книжку і робити перший запис, а зобов'язаний це зробити. Якщо ФОП відмовився від печатки, це не завадить внесенню запису до трудової книжки працівника, - особистого підпису достатньо.
ФОП:
Що ще порекомендуєш?
Юрист:
При заповненні книжки, зверни увагу:
  • Перевір чи вірно зазначаєш посаду у Класифікаторі професій ДК 003: 2010;
  • Записи про звільнення найманих працівників повинні проводитися в точній відповідності з формулюваннями КЗпП, т. Е. З посиланням на відповідну статтю і пункт;
  • Догани в трудовою книжку не заносяться;
Чи була корисною публікація?
Щоб бути в курсі останніх новин
Підпишись на розсилку
Електронну адресу отримано.
Розсилка з новинами відбувається раз в місяць.
Підписатись на розсилку?
Контакти
+38 (044) 278-85-25
+38 (095) 851-22-85
+38 (097) 885-88-58

alfa.o.office@gmail.com

01001, м. Київ
вул. Хрещатик, буд. 7/11, офіс 615
центральний вхід у будівлю
6 поверх
Меню
  • Головна
  • Послуги
  • Прайс-лист
  • Блог
  • Контакти
Послуги
  • Реєстраційна робота
  • Послуги для ФОП
  • Договори та ЗЕД
  • Податкове право
  • Митне право
  • Судово-претензійна робота
Послуги
  • Трудове право
  • Міграційне право
  • Абонентське обслуговування
  • Реєстрація ТМ
  • Нерухомість, будівництво, право на землю
Підписка на новини
© 2015 ТОВ "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "АЛЬФА-ОКС"
Website Development: Tilda
Made on
Tilda