Головне меню
КОРПОРАТИВНЕ ПРАВО

Статутний капітал ТОВ

22 лютого 2021 рік
Статутний капітал - це величина, що відображає оцінку внесків учасників. Розмір статутного капіталу товариства складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених у національній валюті України.


Розмір частки учасника товариства у статутному капіталі товариства може додатково визначатися у відсотках. Розмір частки учасника у відсотках повинен відповідати співвідношенню номінальної вартості його частки та статутного капіталу товариства. Наразі для ТОВ законодавство не передбачає мінімального розміру статутного капіталу.

Кожен учасник товариства повинен повністю внести свій вклад протягом шести місяців з дати державної реєстрації товариства, якщо інше не передбачено статутом. Відповідні положення можуть бути внесені до статуту, змінені або виключені з нього одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь всі учасники товариства. Тобто, якщо ви хочете змінити законодавчий строк передачі внесків до СК (збільшити або скоротити його), потрібно, щоб усі учасники ТОВ були присутні на зборах і проголосували за цю пропозицію. Тільки в цьому випадку ви зможете закріпити новий строк у статуті. Вартість вкладу кожного учасника товариства повинна бути не менше номінальної вартості його частки.

Але якщо учасник ТОВ не виконав свої зобов’язання, то виконавчий орган повинен направити йому письмове попередження про прострочення. У попередженні слід указати додатковий строк погашення заборгованості. Яким повинен бути цей строк – вирішує виконавчий орган товариства. Додатковий строк може бути передбачений статутом. У будь-якому разі він не може перевищувати 30 днів.

Якщо ж учасник не розрахується і протягом цього додаткового строку, то загальні збори учасників ТОВ мають право прийняти одне з таких рішень:
  • про виключення з товариства учасника, який має заборгованість за внеском; зменшення СК на розмір неоплаченої частини частки учасника;
  • про перерозподіл неоплаченої частки (частини частки) між іншими учасниками товариства без зміни розміру СК і погашенні такої заборгованості цими учасниками;
  • ліквідацію товариства.
Адвокат, співзасновник "ЮК"АЛЬФА-ОКС", автор статті на тему: "Поворотна фінансова допомога" 27.11.2020 рік
Євгеній Трикашний
Юрисконсульт "ЮК"АЛЬФА-ОКС"
автор статті, 22.02.21
Сьогодні розмір СК можна не вказувати в статуті ТОВ. Справа в тому, що статутний капітал, не входить до переліку відомостей, які обов’язково повинні міститись в статуті. Але за бажанням учасників ТОВ цю інформацію можна відобразити в статуті.

Вкладом учасника товариства можуть бути:
  • гроші - можна вносити як у національній валюті, так і в іноземній, як у готівковій формі, так і в безготівковій;
  • цінні папери - можуть бути акції, облігації, ощадні та інвестиційні сертифікати тощо;
  • інше майно, якщо інше не встановлено законом - тобто дозволяється вносити до статутного капіталу рухоме майно, нерухомість, майнові права (зокрема, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, право користування майном тощо).
Звертаємо увагу, на те, що вклад у не грошовій формі повинен мати грошову оцінку, що затверджується одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь всі учасники товариства. При створенні товариства така оцінка визначається рішенням засновників про створення товариства.
Оксана Кацалап
Директор Юридичної компанії АЛЬФА-ОКС
Команда АЛЬФА-ОКС професійно займається вирішенням юридичних завдань понад 10 років. Експертне знання законодавства України та широка юридична практика дозволяють нашим юристам та адвокатам досягати позитивного результату навіть у найскладніших випадках.

Наша компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у вирішенні проблеми будь-якої складності в усіх галузях права. Індивідуальний підхід до кожного гарантує економію Вашого часу та коштів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію юриста, залишіть звернення про зворотній дзвінок або телефонуйте самостійно за номером +380958512285

Новини
Поінформований, значить озброєний.
Будь в курсі останніх новинок юридичного бізнесу
Підпишіться на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин нашої компанії
Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Юридична компанія АЛЬФА-ОКС

Адреса:
м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 62, БЦ «Ферммаш», 7 поверх, офіс 55

Адреса для листування:
04112, м. Київ, вул. Дегтярівська,
буд. 62, офіс 55

Телефон: +38 095 851 22 85
Email: ok.katsalap@gmail.com

Заїзд до Бізнес центру «ФЕРММАШ» можливий тільки з вулиці Парково-Сирецька. Перед візитом, просимо надіслати номер машини, щоб охорона з легкістю пропустила на парковку.
Щоб замовити послугу
заповніть колонки нижче
Чекаю на дзвінок!
Made on
Tilda